דף בית אצות ים הייחודיות הביולוגית של אצות הים
הייחודיות הביולוגית של אצות הים

אצות הים הן בעלות תפקיד חשוב בטבע כמייצרות חומרים אורגניים במקוואות המים. מחקרים מראים כי הן מייצרות כמות פחמן אורגני הזהה לכמות שמייצרים צמחים יבשתיים. בצורה ישירה או עקיפה כל היצורים החיים במים תלויים באצות. מעניין לציין כי ניתן למצוא את אצות הים בקרקע, על קליפת העצים ועל אבנים. אצות נפוצות רבות נקשרות לאורגניזמים אחרים ומשתתפות במחזור החומרים. בשילוש קבוצות האורגניזמים המשתתפים במחזור החומרים בטבע (מפיקים-צרכנים-מפרקים), אצות הים פועלות יחד עם הבקטריות האוטוטרופיות והצמחים העליונים כחוליית המפיקים, שהודות לה יכולים להתקיים כל האורגניזמים שאינם מייצרים כלורופיל.

האצות מתחברות לקרקעית באמצעות ריזואידים וכפתורי מציצה. הרכבן הכימי אינו אחיד. האצות הירוקות מתאפיינות בתכולה גבוהה של חלבונים – 40-45%, בנוסף לחומצות ביקרבוקסיליות, אלנין, אלגינין, לייפין. תכולת פחמימות באצות הירוקות – 30-35%, שומנים – 10%, אבץ, נחושת, ברזל, קובלט ואלמנטים אחרים. האצות החומות מכילות 5-15% חלבון, 70% פחמימות, 1-3% שומנים. הפחמימות מורכבות ממניטול, למיניט, פוליאורוניד, חומצה אלגינית וחומצת פורין, פוקסידין, למינרין (עמילן אצות), תאית, היחס בין חנקן חלבוני ולא-חלבוני הוא 1:1, החלבונים מכילים כמות רבה של חומצות יודואמיניות.

האצות האדומות מכילות עד 70% פחמימות: מבין הסוכרים הפשוטים – פלורידזין, מבין דו-סוכרים – טרהלוז, הסוכר בעל הערך הרב ביותר מבין הפוליסכרידים – אגר. כל הסכרידים נכללים בהרכב המעטפת של האצות כמלחי נתרן, אשלגן וסידן בחומציות המתאימה. כ-20% חלבונים. האפר כולל כמות גדולה של גפרית, ובכמות קטנה יותר – נתרן, אשלגן, סידן, מגנזיום וכלור.

האצות הן בעלות ערך תזונתי רב. הן עשירות בויטמינים רבים (בייחוד ויטמינים מקבוצת B), מיקרו ומקרואלמנטים. האצות מסוגלות לאגור אלמנטים שתכולתם במי הים היא מועטה ביותר. כך ריכוז אלמנט המגנזיום באצת הלמינריה הינו גבוה פי 9-10 מריכוזו במי הים, גפרית – פי 17, ברום – פי 13. קילוגרם אחד של למינריה מכיל כמות יוד הזהה לזו שמכילים 100000 ליטר של מי ים. מחקרי מעבדה הראו כי הלמינריה מכילה כמות של פרו-ויטמין A המתאימה לכמות שנמצאת בתפוחים, שזיפים, דובדבנים ותפוזים. הכמות של ויטמין B1 בלמינריה תואמת את כמות הוויטמין בשמרים היבשים. למינריה יבשה מכילה בין 15-240 מ"ג ויטמין C. האצות החומות מכילות ויטמיןC בכמות הזהה לזו שכוללים התפוזים, האננסים, תותי-יער, חזרזר ובצל ירוק.

אצות הים מכילות סדרה גדולה של חומרים ביואקטיביים: חומצות שומן בלתי רוויות, נגזרות הכלורופיל, פוליסכרידים, פוקואידן, גלוקן, פקטינים, חומצה אלגינית, סטרולים צמחיים, קרוטנואידים. בדיקות מעבדה מצאו באצות ויטמין A המונע דימומים. אצות רבות הן בעלות תכונות אנטי-גידוליות (למינריה, פוקוס), אנטי-דלקתיות ומחזקות את מערכת החיסון.

אצות הלמינריה עשירות בחומצה האלגינית. את סגולותיה הרפואיות הרבות של האצה ניתן להסביר בנוכחותו של הפוליסכריד הנ"ל, שכושר הספיחה שלו עולה על כושר הספיחה של כל חומר סופג אחר בטבע. כאשר אלגינט האשלגן, אלגינט הנתרן, אלגינט המגנזיום וסידן אלגינט נמסים במים הם יוצרים תמיסות צמיגיות והודות לתכונה הזו נעשה בהם שימוש רב בתעשיית המזון ותעשיית התרופות. נכון להיום, האצות החומות הן חומר הגלם היחיד שמהווה מקור להפקת חומצות אלגיניות.