דף בית אצות ים סגולותיהן של אצות הים
סגולותיהן של אצות הים

מזה אלפי שנים שהאצות משמשות את האנושות כמצרך מזון. סינים, אירים, איסלנדים, יפנים, אינדיאנים באמריקה, קוריאנים, אסקימואים ותושבי אפריקה הדרומית – זוהי רק רשמה חלקית של העמים שנוהגים לצרוך את אצות הים כחלק מהמסורת.

לפני שנים רבות מכרו בדוכני הרחוב בעיר בוסטון אצות ים אדומות. בפרובינציות החוף של אנגליה וסקוטלנד נמכרו צ'יפסים דקים ופריכים מאצות סגולות. ברוסיה מייצרים שימורי תערובת אצות שנקראים "כרוב ים". היפנים, שנוהגים לאכול יותר אצות מכל עם אחר בעולם, מסווגים אותן בהתאם לתכונותיהן התזונתיות.

הודות לריבוי המינרלים אצות הים הן מרכיב חשוב בתזונה הפרוביוטית. בהשוואה לירקות הגינה ה"קלפ" (אצה חומה) היא בעלת תכולה הגבוהה פי 150 של יוד ופי 80 של מגנזיום. האצה האדומה מכילה פי 30 יותר אשלגן מאשר בננות ופי 200 ברזל מאשר סלק. אצת הנורי, אשר נמכרת כדפים מלבניים דקים, יכולה להתחרות בגזר בכל הקשור לתכולה של ויטמין A, והיא מכילה פי 2 יותר חלבונים בהשוואה לסוגי בשר מסוימים. אצת היג'יקי (אצה בצורת ספגטי שצבעה כחול-שחור) מכילה פי 2 יותר סידן מאשר חלב מלא. אצת הקומבו זהה בכמות הזרחן שהיא מכילה לתירס.

על ידי יצירת סביבה אלקלית בדם אצות הים מצמצמות כמויות של תאי שומן וריר. בסביבתן הטבעית הופכות האצות את החומרים האי-אורגניים שבמי הים למלחי ים מינראליים. יחד עם חומצות האמינו הן מהוות שילוב נהדר שמספק הגנה לשריר הלב.